Hasiči DHZ Bytča spolu so svojimi rodinami, ako aj priateľmi pomohli aspoň na chvíľku zabudnúť na

Začiatok mája, konkrétne 4.5. sa nesie v znamení svätého Floriána - patróna hasičov. V kostole Všetkých svätých v Bytči sa každoročne slúži omša za sv. Floriana. V roku 2013 sa omša, na ktorej sa čestne zúčastnili členovia dobrovoľných hasičských družstiev zo širokého okolia konala v nedeľu 5.5.2013 o 8:00.

Hasiči z DHZ Bytča si opätovne po minuloročnom obnovení tradície v našom meste precvičili svoju šikovnosť pri stavaní mája, pre naša bytčianske dievčatá čakajúce na šikovných nápadníkov.

Pekný jarný deň 15.4.2013 prerušil hry na záhrade škôlky v Žiline-Bánová príchod hasičskej Avie s 8 členmi Dobrovoľného hasičského zboru v Bytči.

 

V predvečer prvého mája 2012 boli bytčiansky dobrovoľní hasiči v pohotovosti: chystali sme si svoje rebríky a kasali naše rukávy, pretože to mal byť po dlhej dobe deň, kedy Mesto Bytča za našej pomoci vztýči na svojom hlavnom námestí zdobený prvý máj!

Na apel veliteľa, Petra Svetloššáka, sme sa 30. apríla o 15:30 stretli pred Zbrojnicou DHZ, odkiaľ sme sa zhruba piati vybrali na Námestie Slovenskej republiky. Tu na nás už čakali príslušníci mestských technických prác s ešte holým májom.

Na článku sa pracuje...

HASIČSKÁ KVAPKA KRVI

Na stránke sa pracuje...
Na stránke sa pracuje...

135 rokov od založenia DHZ Veľká Bytča

135 rokov od založenia DHZ Veľká BytčaStiahni si brožúrku o histórii a súčasnosti hasičského dobrovoľníctva vo Veľkej Bytči vydanú z príležitosti 135. výročia vzniku dobrovoľného hasičského zboru.

Stiahni si...

Go to top