Darcovstvo krvi

HASICSKA KVAPKA KRVI 2018

Cítite sa zdravo? Máte od 18 do 60 rokov? Ak áno, tak príďte pomôcť 19. októbra 2018 medzi 8:00 až 11:00 darovaním krvi. Darovať krv môžete na našej hasičskej zbrojnici v Bytči na ulici 1.mája a po odbere sa môžete zotaviť pri porcii chutnej kapustnice a poháriku vína.

DHZ Bytča organizuje kvapku krvi už 6-krát. Po minulé roky ste sa zúčastnili v hojnom počte tak dúfame, že aj tento rok sa nájde kopec dobrých ľudí ochotných pomôcť darovaním krvi.

Cítite sa zdravo? Máte od 18 od 60 rokov? Ak áno tak príďte pomôcť 22. septembra 2017 medzi 8:00 až 11:00 darovaním krvi. Darovať krv môžete na našej hasičskej zbrojnici v Bytči na ulici 1.mája a po odbere sa môžete zotaviť na Tradičnom Michalskom jarmoku v Bytči.

DHZ Bytča organizuje kvapku krvi už 5-ty raz. Po minulé roky ste sa zúčastnili v hojnom počte tak dúfame, že aj tento rok sa nájde kopec dobrých ľudí ochotných pomôcť darovaním krvi.

Veliteľ DHZ Veľká Bytča, Peter Svetloššák, už dávnejšie premýšľal nad usporiadaním hromadného mobilného odberu krvi vo Veľkej Bytči. Ako pravidelní darcovia sme teda dali hlavy dokopy a začali sme spoločne uvažovať o najvhodnejšom termíne, až sme sa dopracovali k 29. júnu ako poslednému školskému dňu. Pani Šefarová zo ZŠ E. Lániho v Bytči nás však predbehla a mobilný odber nahlásila za základnú školu na 20. júna.

Do pažravého mľaskania plameňov padol prísny povel veliteľa. Savica je narazená, motor zavyl a spaliny vytryskli. Voda beží po naťahanej dráhe a vdychuje mŕtvym hadiciam život. Skapané hady na zemi sa začínajú zvíjať v ľudských kŕčoch a pružným vzdutím spurnej ženy láskyplne vláčia subtílnejšieho hasiča zo strany na stranu. Pani voda chce hasičovi ukázať ako vyzerá svet tu i tam a život v ňom, ako vyzerá spásne nebo, i ako vyzerá pekelný zábal ílu a sadze a hasičov rypák v ňom. Zatiaľ čo rozvádzač tancuje ponad popol odzemok šťastia a prúdnica v dyme spieva „slovenské mamičky, pekných synov máte“, hasič s pulzujúcim vodným stĺpcom v rukách cíti a váži si silu a zázrak života.

135 rokov od založenia DHZ Veľká Bytča

135 rokov od založenia DHZ Veľká BytčaStiahni si brožúrku o histórii a súčasnosti hasičského dobrovoľníctva vo Veľkej Bytči vydanú z príležitosti 135. výročia vzniku dobrovoľného hasičského zboru.

Stiahni si...

Go to top