Darcovstvo krvi

Cítite sa zdravo? Máte od 18 od 60 rokov? Ak áno tak príďte pomôcť 22. septembra 2017 medzi 8:00 až 11:00 darovaním krvi. Darovať krv môžete na našej hasičskej zbrojnici v Bytči na ulici 1.mája a po odbere sa môžete zotaviť na Tradičnom Michalskom jarmoku v Bytči.

DHZ Bytča organizuje kvapku krvi už 5-ty raz. Po minulé roky ste sa zúčastnili v hojnom počte tak dúfame, že aj tento rok sa nájde kopec dobrých ľudí ochotných pomôcť darovaním krvi.

Do pažravého mľaskania plameňov padol prísny povel veliteľa. Savica je narazená, motor zavyl a spaliny vytryskli. Voda beží po naťahanej dráhe a vdychuje mŕtvym hadiciam život. Skapané hady na zemi sa začínajú zvíjať v ľudských kŕčoch a pružným vzdutím spurnej ženy láskyplne vláčia subtílnejšieho hasiča zo strany na stranu. Pani voda chce hasičovi ukázať ako vyzerá svet tu i tam a život v ňom, ako vyzerá spásne nebo, i ako vyzerá pekelný zábal ílu a sadze a hasičov rypák v ňom. Zatiaľ čo rozvádzač tancuje ponad popol odzemok šťastia a prúdnica v dyme spieva „slovenské mamičky, pekných synov máte“, hasič s pulzujúcim vodným stĺpcom v rukách cíti a váži si silu a zázrak života.

Veliteľ DHZ Veľká Bytča, Peter Svetloššák, už dávnejšie premýšľal nad usporiadaním hromadného mobilného odberu krvi vo Veľkej Bytči. Ako pravidelní darcovia sme teda dali hlavy dokopy a začali sme spoločne uvažovať o najvhodnejšom termíne, až sme sa dopracovali k 29. júnu ako poslednému školskému dňu. Pani Šefarová zo ZŠ E. Lániho v Bytči nás však predbehla a mobilný odber nahlásila za základnú školu na 20. júna.

135 rokov od založenia DHZ Veľká Bytča

135 rokov od založenia DHZ Veľká BytčaStiahni si brožúrku o histórii a súčasnosti hasičského dobrovoľníctva vo Veľkej Bytči vydanú z príležitosti 135. výročia vzniku dobrovoľného hasičského zboru.

Stiahni si...

Go to top