Máme to tu, záverečné 12.kolo SSHL konané v Predmieri dňa 18.08.2012. Súťaž nám Predmierci začali slávnostným vypustením kŕdľa holubíc, čo nám pripomenulo naše poslanie dobrovoľných hasičov byť nápomocným v ochrane našich spoluobčanov a ich majetkov.

Ženskému tímu sa komplikáciách na základni podarilo obsadiť 8. miesto medzi ženami SSHL s časom 25,328 s na pravom terči a ľavý terč dosiahol čas 25,118 s. Mužský tím obsadil na tejto súťaži 6. miesto z ligových družstiev s časom na pravom prúde 17,976 s a ľavý prúdiar dobehol s časom 17,004 s.

            Po skončení a vyhodnotení súťaže nasledovalo slávnostné vyhodnotenie Severoslovenskej hasičskej ligy, kde sme tento ročník vystúpili ako nováčikovia a zbierali sme hlavne skúsenosti. Ženy po veľkých zmenách vo svojom tíme obsadili až poslednú 8. priečku, získali aj smutné ocenenie Najväčšie smoliarky. Mužskému tímu sa darilo v lige o čosi lepšie, pričom sa im v silnej konkurencii podarilo obsadiť 10. miesto z 13. ligových mužských tímov. Napriek obmedzeným finančným zdrojom sme sa snažili čo najlepšie reprezentovať DHZ Bytča, ale získané skúsenosti nám ukázali aj naše slabé stránky, ktoré nesúvisia len s využívanou technikou, ale aj s našimi fyzickými zdatnosťami a v budúcej sezóne budeme musieť vynaložiť ešte väčšie úsilie v príprave. Za zmienku stojí aj to že sa venujeme hasičskému športu popri pracovným, školským a osobným povinnostiam a nie vždy si dokážeme nájsť na prípravu čas v rovnakom okamihu.

Fotografoval Martin Kubica 

Showlist data is not configured